© 2023. Tüm hakları saklıdır.

Sancak Ajans

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. İsrail ve Amerikan film festivalleri benzersiz bir ortaklık başlatıyor

İsrail ve Amerikan film festivalleri benzersiz bir ortaklık başlatıyor

root root - - 4 dk okuma süresi
17 0
529461

İsrail film festivali Cinema South ve merkezi Georgia, ABD’de bulunan Roma Internasyonal Film Festivali (RIFFGA), kısa bir süre ilkin İsrail Dışişleri Bakanlığı’nın arabuluculuğunda yeni ve benzersiz bir ortaklık başlattı.

Cinema South’un 21.’si Kasım ayında Sderot’ta gerçekleşti. Dışişleri Bakanlığı, aralarında popüler ve başarıya ulaşmış Avustralya TV programı “Sory for Soring”in yaratıcısı, Fas’tan yönetmenler, film eleştirmenleri ve okul müdürlerinin de bulunmuş olduğu bir delegasyon ve bir delegasyon da dahil olmak suretiyle dünyanın dört bir yanından 20’den fazla film endüstrisi profesyonelinin ağırlanmasına destek oldu. Atlanta’dan.

Festival, Sapir’s School of Audio and Visual Arts tarafınca Sderot Cinematheque ile ortaklık içinde 2001 senesinde kuruldu. O zamandan beri girişim, talebe filmlerinin gösterildiği minik bir etkinlikten, yedi gün devam eden internasyonal bir film festivaline dönüştü ve dünyanın önde gelen kültürel etkinliği haline geldi. batı Negev, İsrail’in cenup çevresi Gazze sınırına fazlaca yakın.

Soldan sağa: Yair Nevo, Nurit Tinari-Modai, Mark Van Leuven, Onarım Hod, Seth Inghram, Sami Chetrit, Michael Dunaway, Rani Bleier, Phillip Belaish (Kredi: DIŞ İŞLER BAKANLIĞI)

Sapir’in kampüsünde, Sderot Sinematek’te ve mahalli topluluklarda yılda ortalama 20.000 şahıs film gösterimlerine, müzik performanslarına ve etkinliklere katılıyor.

Bağımsız, keskin ve yaratıcı filmlere odaklanmasıyla tanınan Cinema South, sınırlarda insanları ve bölgeleri mevzu alan İsrail ve internasyonal filmleri gösteriyor.

Roma Internasyonal Film Festivali (RIFFGA), son 19 senedir Georgia, Roma’nın temel öğelerinden biri olmuştur. Geçen yıl İsrail’in Atlanta Başkonsolosu Anat Sultan-Dadon bir İsrail kısa filminin katılımına sponsor oldu.

O zamandan beri Konsolosluk, festival ve İsrail filmi içinde direkt bir bağlantı geliştirmek için South by Southwest Festivali’nin Kurucu Ortağı ve film yapımcısı Louis Black de dahil olmak suretiyle festival ve yönetmenleriyle beraber çalışıyor. sanayi.

Bir senelik müzakerelerin peşinden, RIFFGA’nın yaratıcı ve yönetici liderliği, bir İsrail ve bir Amerikan kurumu içinde bu türden ilk olan Cinema South Festival ile imzalanmış bir Mutabakat Zaptı (MOU) ile İsrail’den döndü. Ortaklık, filmlerin ortak programlanması ve çapraz tanıtımının yanı sıra her bir festivale dahil olan yüksek öğretim kurumları, Georgia Highlands College ve Sapir College arasındaki bilimsel niteliği olan ortaklıkları içerecek şekilde ayarlandı.

Girişimden ilkin Cinema South Film Festivali Direktörü Onarım Hod, “Bu yıl, Gürcistan’daki Roma Internasyonal Film Festivali ile yeni bir ortaklık başlatmaktan coşku duyuyoruz” dedi. “Bu ortaklık şu anda ilgili bir lisansüstü film yuvasını, ustalık sınıfı oturumlarının değiş tokuşunu ve en önemlisi her kuruluştan bir festival delegasyonunun ilgili etkinliklerimizde birbirini ziyaret etmesi için bir daveti içeriyor.”

Bu yazı Dışişleri Bakanlığı tarafınca desteklenmektedir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir