© 2023. Tüm hakları saklıdır.

Sancak Ajans

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. İsrail ve Litvanya kültür ve eğitim alanında ortaklaşa iş anlaşmasını yeniledi

İsrail ve Litvanya kültür ve eğitim alanında ortaklaşa iş anlaşmasını yeniledi

root root - - 2 dk okuma süresi
16 0
530185

İsrail ve Litvanya, Mart ayında 2023-2026 yılları için eğitim ve kültür alanlarında yeni bir ortaklaşa iş anlaşması imzaladı. İki ülke bu sektörlerde ilk kez 1994 senesinde beraber çalışmaya başlamış ve program birkaç yılda bir yenilenmiştir.

Antak kalma, eğitim, yüksek tahsil, gençlik ve gençlik değişimi, dans, tiyatro, müzik, edebiyat, beyaz perde, kültürel miras, spor ve daha pek oldukca alanda ortak faaliyetler için bir çerçeve görevi görüyor. Antak kalma kapsamında, Dışişleri Bakanlığı Kültür ve Eğitim İşbirliği Dairesi Başkanlığı tarafınca verilen burslar vesilesiyle talebe değişimi gerçekleştirilebilecek.

Yeni antak kalma İsrail Dışişleri Bakanı Eli Cohen ve Litvanya Dışişleri Bakanı Gabrielius Landsbergis tarafınca İsrail’i ziyaretleri esnasında imzalandı.

Litvanyalı yetkiliye ziyareti esnasında İsrail’in Litvanya Büyükelçisi Hadas Wittenberg Silverstein birlikte rol aldı.

“Gabrielius Landsbergis, Yad Vashem’i ziyaret ederken büyük büyükannesi Uluslar Içinde Dürüstler Ona JABLOSKYTĖ-LANDSBERGIENĖ’yi onurlandırdı: doğru olanı savunmanın öneminin kuvvetli bir hatırlatıcısı ve kişisel, ustalaşmış ve kamusal yaşamı bir araya getiren hususi bir an.” Wittenberg Silverstein, bakanın Kudüs’te bulunmuş olduğu süre süresince tweet attı.

Bu yazı Dışişleri Bakanlığı tarafınca desteklenmektedir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir