© 2023. Tüm hakları saklıdır.

Sancak Ajans

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. İsrail’in Kore’deki kültürel faaliyetinde bir atılım

İsrail’in Kore’deki kültürel faaliyetinde bir atılım

root root - - 3 dk okuma süresi
42 0
530804

İsrail ile Kore Cumhuriyeti arasındaki diplomatik ilişkilerin 60. yılını kutlayan 2022 yılı, İsrail’in Kore’deki kültürel faaliyetlerinde de büyük bir atılımın sinyalini verdi.

İsrail Büyükelçiliği, Masada, Ölü Deniz ve Kudüs’te filme alınan meşhur İsrailli ve Koreli sanatçıların yer almış olduğu MTV düzeyinde bir müzik füzyon videosu ve dünyanın sanal büyükelçiliği metaverse’si olan “Israel in Korea Metaverse 2022” üretmenin yanı sıra İsrail’e odaklandı. Kore’nin üç büyük internasyonal dans festivalinde ve Kore’nin iki büyük caz ve rock festivalinde. Ek olarak, Büyükelçi Akiva Tor liderliğindeki Büyükelçilik, iki uzun metrajlı İsrail oyununun Korece yapımından ve Kore’nin önde gelen bilim kurumlarından birinde düzenlenen bir İsrail-Kore bilim araştırma konferansından sorumluydu.

Kore’deki İsrail Büyükelçiliği, Asya’nın en büyük sanat platformlarından önde gelen Gwangju Bienali’nde Holon Dijital Sanat Merkezi’nin büyük bir sergisinin yanı sıra birçok festivalde tekrarlanan İsrail performansları da dahil olmak suretiyle 2023 için daha coşku verici kültürel programlara haiz. . Büyükelçilik, Talmud’un zamanı, kompozisyonu ve yöntemi üstüne bir konuşma dizisinin yanı sıra hemen hemen bilinmeyen İsrail halk danslarını tanıtıp tanıtarak İsrail Kültür Merkezi’ni üç senelik Covid’den sonrasında tam faaliyetine geri getirmeyi umuyor. Kore’de.

İsrail Büyükelçiliği’nin kültürel programlarının amacı, sinerjik ekonomilere ve tamamlayıcı derin müdafa gereksinimlerine haiz, Asya’nın iki ucundaki en dinamik iki ülke arasındaki angajmanı derinleştirmek ve her iki ülkeyi siyasal düzeyde de yakınlaştırmaktır.

Ortak müzik video projesi

Meşhur İsrailli ve Koreli sanatçıların yer almış olduğu, İsrail ve Kore’nin eskiliği ve yeniliği Masada, Ölü Deniz ve Kudüs üstüne çekilen bir müzik videosunda iç içe geçiyor. İsrailli caz müzisyeni Daniel Zamir ve soul vokalisti Ester Rada, Koreli Pansori şarkıcısı Yulhee Kim ve Geomungo oyuncusu Yoon Jung Hur ile bir araya geldi. Burada Tamamlanmamışbir aşk şarkısı ve olabilecekler için ümit.

İsrail Kore Metaverse 2022’de

İsrail’in ve kültürünün birçok yüzünü deneyimleyebileceğiniz ve İsrail’in Kore ve halkıyla 60 senelik ilişkilerini öğrenebileceğiniz benzersiz avatarlardan oluşan sürükleyici bir sanal buluşma alanı olan Kore Metaverse 2022’de İsrail’de geleceğe adım atın. Kore’de yada dünyanın herhangi bir yerindeki ilk sanal elçilik meta veri deposu.

İsrail-Kore Metaverse Uygulamasını Google Play yada iPhone App Store’dan İndirin

Bu yazı Dışişleri Bakanlığı tarafınca desteklenmektedir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir