© 2023. Tüm hakları saklıdır.

Sancak Ajans

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. İsrailli görsel sanatçı Beverly Barket Tayvan’da sergiler açtı

İsrailli görsel sanatçı Beverly Barket Tayvan’da sergiler açtı

root root - - 5 dk okuma süresi
22 0
530181

2022 baharında, Tayvan’ın merkezindeki Taichung’da tanınmış bir bilimsel nitelikli sanat galerisi olan 大象藝術空間館 Da Xiang Sanat Alanında İsrailli görsel sanatçı Beverly Barkat’ın “Kitlesel Hareket Enerjisi”nin kişisel sergisi açıldı. Asya’da türünün ilk örneği olan sergi, Barkat’ın evrendeki maddeyi keşfini ve resmin karmaşık fakat incelikli dinamiğini ortaya çıkaran belirli hareketleri sunan 18 görkemli yağlı boya tablo ve mürekkep çizimlerini sergiledi.

Barkat, çalışmalarını Tayvan’da ikinci kez sergiliyor. “After the Tribes” adlı emek vermesi ilk kez 2019 senesinde Tayvan’da Internasyonal Taipei Sanat Fuarı’nda yayınlandı.

Tayvan’daki Art Taipei Fuarı, Asya’nın en büyük sanat fuarlarından biridir ve on binlerce şahıs tarafınca ziyaret edilmektedir. Etkinlik her yıl Kültür Bakanlığı, İhracat Enstitüsü ve Tayvan Galeriler Derneği’nin himayesinde düzenleniyor ve medyada büyük prestij ve ilgi görüyor.

Barkat ile sanat fuarı arasındaki ilk temas, mahalli kültür ve sanat sahnesiyle bağlantı kurulmasına destek olan Taipei’deki İsrail Iktisat ve Kültür Ofisi mensubu vesilesiyle sağlandı.

Kredi: Da Xiang Art Space galerisi

Art Taipei başkanının katılımıyla İsrail tecim ofisi ve Tayvan İsrail Tecim Odası ile beraber Barkat’ı fuara karşılayan hususi bir etkinlik gerçekleştirildi. Barkat, fuarda ek olarak “Kabilelerden Sonrasında” adlı eseri ve bu eserin yaratılma süreci hakkında bir konuşma verdi. Sanat eseri, daha ilkin İsrail’in İncil’deki kabilelerinin yaşamış olduğu yerlerden toplanan organik malzemeleri birleştiriyor ve Yahudi halkının tarihiyle ve onların topraklarıyla olan ayrılmaz bağlarıyla bir bağlantı gösteriyor. Söyleşiye yüze yakın katılımcı katıldı.

Bolluk, on yıl sonrasında fuarda sergilenen ilk İsrailli sanatçı oldu ve emekleri Tayvan’daki sanat koleksiyoncuları ve galeriler içinde büyük ilgi uyandırdı. Tayvanlı kıymet sanatı ve adadaki birçok şirket, binalarındaki fuayeleri ve toplantı odalarını süsleyen orijinal eserlerle övünür.

Barkat, ziyareti esnasında Tayvan halkı tarafınca coşkuyla karşılandı. Fuarı ziyaret eden ve Barkat’ın çalışmalarını Tayvan’daki öteki önde gelen müzelerde sergilemeyi teklif eden Taipei Belediye Başkan Yardımcısı Tsai Ping-Kun ve Tayvan Kültür Bakanı Cheng Li-Chun ile görüştü. Bu destek jestleri, sanat eserinin kuvvetli görsel tesirini ve onu gözlemlemeye gelen insanoğlu üstündeki tesirini doğruladı.

Beverly Barkat_#495_Tuval üstüne yağlıboya_100 × 193 santimetre (76 × 39,4 inç)_2020 (kredi: Da Xiang Art Space)

Tayvan’daki ilk sergisinden ve Tayvan sanat ortamıyla kurduğu muhteşem bağlantılardan sonrasında Barkat, Mayıs 2022’de Da Xiang galerisinde solo sanatçı olarak çalışmalarını yine sergilemek suretiyle çağrı edildi. “Kitle Hareketi Enerjisi”nin açılışı Covid salgını sebebiyle ertelendi, sadece bu zorluklara karşın sergi basında geniş yer buldu.

Mayıs ayındaki serginin arkasından Barkat’ın “Kitle Hareketi Enerjisi” serisinden dört tablosu, değişimleri yorumlayan dört hanım sanatçının “DOĞA ─ Kadının Uygar Bakışı” karma sergisi kapsamında 13 Ağustos-19 Eylül tarihleri ​​içinde aynı galeride sergilendi. ve hanım bakış açısından dönüşümler. Barkat’ın eserleri, üç mahalli hanım sanatçının eserleriyle beraber sunuldu: Jun T. Lai, Nien-Tzu Chen ve Wei-Ying Hsu.

Taipei’deki İsrail Iktisat ve Kültür Ofisi Halkla İlişkiler Başkanı Galit Cohen Caspi, “Sanatçı ile galeri içinde sürdürülmeye devam eden ustalaşmış ilişkiyi ve gelişen ve genişleyen sanat içerikli söylemi kutlama ediyor, ümit ediyoruz. Beverly Barkat’ı yakında Tayvan’da yine ağırlamak için.”

Bu yazı Dışişleri Bakanlığı tarafınca desteklenmektedir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir