© 2023. Tüm hakları saklıdır.

Sancak Ajans

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Meksika ve İsrail diplomatik ilişkilerinin 70. yılını kutluyor

Meksika ve İsrail diplomatik ilişkilerinin 70. yılını kutluyor

root root - - 2 dk okuma süresi
24 0
530697

Meksika-İsrail diplomatik ilişkilerinin 70. yılı anısına düzenlenen kültürel etkinlikler kapsamında, Bellas Artes Oda Orkestrası Luis Samuel Saloma’nın davetli yönetmenliğindeki performansıyla, İsrail’den solist Evgenia Epshtein ve Adrián’ın eşlik etmiş olduğu güzel bir konser gerçekleştirildi. Meksika’dan Justus.

Meksika’daki İsrail Büyükelçiliği, Ulusal Güzel Sanatlar ve Edebiyat Enstitüsü ile beraber Güzel Sanatlar Sarayı’nda bu konseri düzenledi.

Halka açık olan bu hususi etkinliğe aralarında hükümet temsilcileri, Yahudi cemaati mensupları ve basının da bulunmuş olduğu 1.200’den fazla şahıs katıldı.

Gosteri, Carlos Jimenez Mabarak’ın Uvertür for Bow Orchestra yorumuyla başladı; Wolfgang Amadeus Mozart’ın yazdığı Do Majör Adagio, K. 261, Do Majör Rondo, K. 373’ün arkasından; Praeludium ve Allegro, Fritz Kreisler; Gypsy Airs op. 20, Sarasate’li Paul tarafınca; Yahudi Süiti, op. 17, Marc Lavry tarafınca, D Minör İki Keman Konçertosu, BWV 1043, Johann Sebastian Bach ile tamamlanıyor.

Gecenin zirve noktası, Evgenia Epshtein ve Adrián Justus’un Meksika ve İsrail için ikonik iki melodinin, Altın Kudüs ve Cielito Lindo’nun, Evgenia Epshtein ve Adrián Justus’un beraber çaldırmış olduğu ve tüm seyircilerin söylediği yorumuydu.

İsrail Büyükelçisi Zvi Tal: “Bir ülkenin kültüründe müziğin fazlaca mühim bir yeri vardır. Meksika ve İsrail’in müzik dünyasında uzun bir mükemmellik geleneği var, bu da Bellas Artes Oda Orkestrası’nın 2 keman virtüözü ile beraber sunmuş olduğu ve dostluğun tellerini uyum içinde titretmeyi başaran bu güzel konserle kendini gösteriyor”.

Meksika ve İsrail diplomatik ilişkilerinin 70. yılını kutluyor

Bu yazı Dışişleri Bakanlığı tarafınca desteklenmektedir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir