© 2023. Tüm hakları saklıdır.

Sancak Ajans

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Meksika’daki İsrail Büyükelçiliği en büyük kitap fuarına katılıyor

Meksika’daki İsrail Büyükelçiliği en büyük kitap fuarına katılıyor

root root - - 3 dk okuma süresi
35 0
530775

Guadalajara Internasyonal Kitap Fuarı, ABD’daki türünün en büyük fuarı ve Frankfurt Kitap Fuarı’ndan sonrasında dünyanın en büyük ikinci kitap fuarıdır. Kitap Fuarı, 26 Kasım-4 Aralık 2022 tarihleri ​​içinde Expo Guadalajara kurultay merkezinde düzenlendi ve İspanyolca konuşulan dünyanın en mühim senelik kültürel etkinliği olarak kabul ediliyor. Açılış törenlerine İsrail’in Meksika Büyükelçisi Zvi Tal ve Büyükelçiliğin Kültür Koordinatörü Monica Diner katıldı.

Fuara önceki yıllarda olduğu şeklinde bu yıl da İsrail’in Meksika Büyükelçiliği katıldı. Büyükelçilik, İsrail’den geçmiş ve günümüzün en iyi yazarlarının yer almış olduğu bir stant açtı.

Meksika’daki İsrail büyükelçiliği Kültür ve basın ataşesi Tal Itzhakov, “Pandemi sebebiyle iki senelik sanal faaliyetin peşinden kitap fuarına fizyolojik formatta katılmak için geri döndüğümüz için mutluyuz” dedi. “İsrail’in öyküsünü edebiyat ve bilim alanlarında anlatma ve halkı İsrail edebiyatının İspanyolca’ya çevrilmiş en iyileriyle tanıştırma ayrıcalığına haiz olduk.”

Kredi detayları: İSRAİL’İN MEKSİKA BÜYÜKELÇİLİĞİ

İsrailli yazar, romancı ve avukat Yishai Sarid, New York Times tarafınca 2020’nin en dikkate kıymet 100 kitabından biri olarak gösterilen “Bellek Canavarı” adlı romanını tanıtmak için Fuar’a geldi. Kitap, genç bir tarihçinin Yad Vashem Başkanı’na, bellek canavarıyla yaşamını ele geçirdiği ana kadar verdiği mücadeleyi özetleyen bir rapor olarak yazılmıştır.

Genç tarihçi, kısa sürede Nazi imha şekilleri mevzusunda uzman olur ve öğrenciler ve konuk ileri gelenler için ölüm kamplarına rehberli turlar düzenler. Katliam yerel onun iş yeri haline gelir ve korku ruhuna nüfuz eder. Hem kendisinde hem de öğrencilerinde, Nazi katillerinin gücüne ve verimliliğine karşı bir tür hayranlık duymaya adım atar.

Genç tarihçi, emek harcaması esnasında başına gelen parçalayıcı ve çarpık süreçleri, kırılma noktasına gelene kadar bir bellek aracısı olarak yükselişini ve düşüşünü Sarid’in açık ve dolaysız üslubuyla aktarıyor.

Sarid, bir TV sunucusu ve Meksika’da kültür ve bilim alanında tanınmış bir gazeteci olan Jose Pepe Gordon’un ev sahipliğinde düzenlenen festivalde öğrenciler ve yetişkinlerle yapmış olduğu söyleşide Holokost’un hatırası hakkında konuştu. Festivale katılan Technion’dan Prof. Meytal Landau da protein yapı-fonksiyon ilişkilerinin hastalıkları daha iyi idrak etmek ve tedavi etmek için iyi mi kullanılabileceğine dair araştırmasını sundu.

Bu yazı Dışişleri Bakanlığı tarafınca desteklenmektedir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir