© 2023. Tüm hakları saklıdır.

Sancak Ajans

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Romancı Ayelet Gundar-Goshen İsrail kültürünün tadına Brezilya’yı getiriyor

Romancı Ayelet Gundar-Goshen İsrail kültürünün tadına Brezilya’yı getiriyor

root root - - 3 dk okuma süresi
40 0
530897

Çift, İsrail’in Brasilia Büyükelçiliği ve Sao Paulo Başkonsolosluğu tarafınca Gundar-Goshen’in son kitabı “Relocation”ın Portekizce çevirisini gösteren TODAVIA yayınevi ve Yahudi Müzesi ile koordineli olarak ülkeye çağrı edildi. Sao Paulo ve birkaç ek Yahudi örgütü.

Gundar-Goshen’in ilk iki romanı İsrail’de ve yurt haricinde pek oldukça okuryazarlık ödülü kazanmıştır ve on üç dile çevrildi.

New York Times, “Relocation”ı gözden geçirirken, “Gundar-Goshen, bir gerilim planına duygusal derinlik aşılamakta ustadır” diye yazdı. Kitap, ailecek ABD’ya taşınan İsrailli bir anne figürüne ve yeni yaşamının onu iyi mi beklenmedik zorluklarla karşı karşıya bıraktığına odaklanıyor.

Gundar-Goshen, Brezilya’da bir takım etkinliğe katıldı. Kitabını Yahudi Müzesi’nin ev sahipliği yapmış olduğu edebiyat festivalinde sundu ve Rio de Janeiro’nun Leblon semtindeki ikonik kitapçı Livraria da Travessa’da bir kitap lansmanı yapmış oldu. Ek olarak o ve eşi, iki mühim bilimsel niteliği olan kurum, Papalık Katolik Üniversitesi (PUC) ve Rio de Janeiro Federal Üniversitesi ile ortaklaşa iş içinde bir konuşma verdiler. Tartışmayı Federal Üniversite’den bir profesör olan Michel German yönetti.

Ayelet, Rio’daki Eliezer Max Yahudi Okulu öğrencileriyle de bir araya gelirken Yoav, Beitar ve Hillel’in mahalli bölümlerindeki etkinliklere katıldı. Brezilyalı bir tv ağı da “Demir Kubbe” dizisini satın aldı.

“Brezilya seyircisiyle karşılaşmak, hikayelerin evrensel enerjisini bir kez daha gösterdi” dedi. “İsrail’i asla ziyaret etmemiş insanoğlu, onların dünyasından başka hiçbir şeyin olamayacağını düşünsek de, babasının istekleri haricinde orduya katılan ultra-ortodoks bir çocuğun öyküsünü anlatabilirler. Bundan dolayı sonuçta tamamımız bir çocuğun babasının iradesine karşı çıkmasının ne kadar zor bulunduğunu biliyoruz ve babanın Bnei Brak’tan ultra-Ortodoks yada Rio de Janeiro’dan Brezilyalı olması fark etmez.”

Bu yazı Dışişleri Bakanlığı tarafınca desteklenmektedir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir