© 2023. Tüm hakları saklıdır.

Sancak Ajans

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Futbol TR
  4. »
  5. Şenol Güneş yaşına bakmaksızın herkese dokunuyor”

Şenol Güneş yaşına bakmaksızın herkese dokunuyor”

root root - - 3 dk okuma süresi
19 0
senol gunes yasina bakmaksizin herkese dokunuyor O373pgA8
Uğur Meleke, beIN MANŞET’te Beşiktaş’taki yükselişi ve teknik yönetici Şenol Güneş’in oyunculara dokunuşunu yorumladı.
Uğur Meleke’nin yorumu şu formda:
“Şenol Güneş’in temel özelliği birey birey oyunculara dokunması. Kimi teknik yöneticiler elindeki oyuncu takımı ne olursa olsun inandığım bir sistem ve oyun anlayışı var, makinanın işleyen kesimlerini değiştiriyorum ve kendi oyunumu sürdürüyorum diyebilir.
Şenol Hoca ise, oyunculara ve nsanlara inanıyor. İnsanları geliştiriyor. Burak Yılmaz, Trabzonspor’a geldiğinde iki büyük ekipte baht bulmuştu Beşiktaş ve Fenerbahçe. Bu bahtları kullanamamıştı ve Fenerbahçe’den sıfır golle ayrılmıştı. Eskişehirspor’a kiralık gittiğinde pek çoğumuz artık onun Anadolu çeşidi yapacağını düşünüyorduk lakin bir kişi Şenol Güneş farklı düşünüyordu. Onu Trabzonspor’a aldı ve sonrasında artık tarih yazıcı oldu Burak Yılmaz.
Daha sonra Beşiktaş’a geldi Şenol Güneş. Şampiyonlar Ligi tarihinde birinci kere bir Türk grubu namağlup kümeden çıktı. İki dönem top oynamayan Mario Gomez üstün bir dönem geçirdi. Cenk’i büyük grup topçusu yapan periyot, Quaresma’da çıkış, düşüşteki Babel Ulusal Grup’ya döndü. Birinci Aboubakar periyodu var. Adriano’nun harika bir süreci var, Oğuzhan Özyakup ve Sosa mesleğin en güzel devrini geçiren birçok oyuncu var…
Genç-deneyimli, yerli-yabanacı yaşına bakmaksızın her oyuncuya dokunuyor ve potansiyeli olan oyuncunun, o potansiyelini azamisini alana yansıtmayı başarıyor. Bugün de Beşiktaş’ın beş maçlık serisinde bu kıssanın başlangıcında bu özelliğin ön plana çıktığını görüyorsun.
Şenol Hoca, yenetenkli oyuncuları seviyor ve yanılgı yapma özgürlüğü tanıyor. Yeteneğe inanıyor. O yüzden de Beşiktaş’taki çıkışın en değerli nedeni bu. Grubun başında gol yeme ve kaybetme riski alan bir teknik yönetici var.”

İlgili Yazılar