© 2023. Tüm hakları saklıdır.

Sancak Ajans

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Futbol TR
  4. »
  5. Sergen Yalçın rafta, yeni rota Vincenzo Montella

Sergen Yalçın rafta, yeni rota Vincenzo Montella

root root - - 3 dk okuma süresi
21 0
sergen yalcin rafta yeni rota vincenzo montella 8czaVjTK
Trabzonspor, yeni teknik adam arayışında Sergen Yalçın ile masaya oturdu. Fakat talebinden geri adım atmaması, bordo-mavilileri kızdırdı. Şu an en büyük aday, Adana Demirspor’un hocası Vincenzo Montella.
Milliyet Gazetesi’nin haberi nazaran; Abdullah Avcı’nın ayrılığının akabinde evvel Orhan Ak ile dönemi bitirmeyi amaçlayan Trabzonspor, olmayınca “yedek” hoca İhsan Derelioğlu ile yola çıktı. Lakin Kasımpaşa hezimeti, bordo-mavili idaresi hızlandırdı.
Sergen Yalçın’dan talepleri nedeniyle yumuşama bekleyen Trabzonspor İdaresi, istediği karşılığı alamayınca, bu teknik adamı rafa kaldırdı. Lider Ertuğrul Doğan ve grubunun, Anadana Demirspor Lideri Murat Sancak’tan müsaade alarak, Teknik Yönetici Vincenzo Montella ile de bir görüşme yaptığı öğrenildi. İtalyan teknik adamın, Trabzonspor’un önerdiği 1 milyon 750 bin euroyu kabul ettiği, lakin gelişi için dönem sonunu işaret ettiği vurgulandı.
Bu ortada idare de dün yaptığı açıklamada, teknik yönetici konusunu kısa müddet içinde gündemden çıkarmayı arzuladıklarını, gelecek dönem bütün kulvarlarda yarışacak bir kadro kuracaklarını açıkladı.
“Heyecan verici olur”
Uğur Meleke, beIN MANŞET’te Adana Demirspor Teknik Yöneticisi Vincenzo Montello’nun Muhteşem Lig’de bir büyük kadro çalıştırmasının heyecan verici olacağını söyledi.
Uğur Meleke’nin yorumu şu halde:
“Trabzonspor’un odaklanması gereken dönem 2023-24 üzere görünüyor. Motamot Abdullah Avcı’nın birinci yarım döneminde Trabzonspor birçok maksattan kopmuştu lakin bir sonraki dönemi çok hakikat planladığı üzere. Sergen Yalçın birinci yarım döneminde Beşiktaş şampiyonluk yarışından kopmuştu lakin bir sonraki dönemi çok yanlışsız planladığı üzere… Şu anda da Trabzonspor için aslında Nisan ayı 2023-24 döneminin hazırlık periyodu olmak zorunda.
Teknik adam gündemine gelince Montella’nın şu anda Türkiye’de bir büyük grup çalıştırması heyecan verici olur. Fakat Montella, transferde de yetki verilmesi gereken bir teknik adam. Şayet gelecek dönem planlaması Montella ile yapılacaksa ve Murat Sancak’tan müsaade alındıysa ve dönem sonu imza atılacaksa şimdiden transfer konusunad danışılabilir diye düşünüyorum.”

İlgili Yazılar